Specjalne

Piec kominkowy typu koza z płaszczem wodnym o mocy 10 kW Nowoczesny wygląd,...

Cena: 1050

Zatrudnię do pracy na pełny etat w sklepie zielarsko-medycznym w Jarosławiu.

Cena: 1

Wykonam meble na wymiar: kuchenne, łazienkowe, szafy przesuwne, komody i inne. Używam materiału tylko sprawdzonego...

Newsletter

Najnowsze ogłoszenia i firmy - za darmo wprost na Twojego maila

 »  »  » 

Antyczna Przygoda/ Grecja/ Wycieczka objazdowa

Firmowe
  |  numer: 73522
Ogłoszenie zakończone
Antyczna Przygoda/ Grecja/ Wycieczka objazdowa

Termin: 11.08.2018 - 20.08.2018 (10 dni / 9 nocy )

Wyjazd z Rzeszowa

Śniadania (z możliwością dokupienia obiadokolacji)

Zakwaterowanie:

GRECJA

Hotele **, ***, ****- razem 6 noclegów.

Pokoje: wszystkie, 2 - i 3 - osobowe z łazienkami, wc, często z telefonem i balkonami, wszystkie posiadają klimatyzację (w cenie)

SERBIA

Hotel ** (1 nocleg tranzytowy). Pokoje: z łazienkami (niektóre hotele w Serbii posiadają klimatyzację za dopłatą). Hotele najczęściej nie posiadają windy.

Program

Dzień 1

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd przez Słowację, Węgry. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 2

Przejazd przez Serbię. Przyjazd do Grecji w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w hotelu i czas na odpoczynek.

Dzień 3

Po śniadaniu wyjazd do Kalambaki na zwiedzanie Meteorów - słynnych bizantyjskich klasztorów, zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Według legendy, św. Atanazy, założyciel najstarszego i największego klasztoru tzw Wielkiego Meteoronu wzniósł się na skały na grzbiecie orła. Obecnie tylko dwa klasztory są ośrodkami życia monastycznego, pozostałe pełnią funkcję muzealną.

Uwaga! Konieczny skromny strój - okryte ramiona, panie - długie spódnice, panowie - długie spodnie.

Po zwiedzaniu wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, nastepnieprzejazd do Aten i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 4

Po śniadaniu zwiedzanie Aten - stolicy Grecji. Zobaczymy wszystkie najsłynniejsze atrakcje miasta: wzgórze Akropolu zwieńczone ruinami Partenonu - Świątyni Ateny Partenos (dziewicy) zbudowanej przez słynnego ateńskiego architekta Kallikratesa, monumentalna brama Propyleje, świątynia Ateny Nike, Erechtejon ze słynnym krużgankiem oraz Agora - centrum życia politycznego, religijnego i handlowego starożytnej Grecji.Nastepnie zobaczymy Odeon Herodosa Attyka, wieżę wiatrów, świątynię Zeusa Olimpijskiego oraz zrekonstruowany stadion Kali Marmaro, na którym odbyły się pierwsze nowożytne igrzyska olimpijskie. Zobaczymy także słynnych gwardzistów greckich wtradycyjnych strojach trzymających wartę przed Grobem Nieznanego Żołnierza. Spacer po Place, rozrywkowej dzielnicy Aten.Zwiedzanie zakończymy w Narodowym Muzeum Archeologicznym. To jedno z najważniejszych muzeów świata. Zobaczymy miedzy innymi skarb mykeński ze złotą maską Agamemnona odkryty przez Schliemanna, brązowy posąg Posejdona, rzeźbę i ceramikę grecką. Nocleg w hotelu w Atenach.

Wieczorem dla chętnych wieczór grecki.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na Peloponez. W programie postój przy Kanale Korynckim - 6-kilometrowy przesmyk oddany do użytku w 1893 r. - dzisiaj skraca czas opływania przylądka o wiele godzin i jest niezaprzeczalną atrakcją turystyczną. Następnie udamy się do Myken, miasta założonego przez legendarnego Perseusza. Zwiedzimy twierdzę mykeńską ze słynną Lwią Bramą, Pałac Agamemnona, malownicze mury obronne oraz Grób Agamemnona, czyli Skarbiec Atreusza. Ostatnią atrakcją tego dnia będzie Epidauros, zobaczymy m.in.: teatr zbudowany w IV wieku p.n.e. o fenomenalnej akustyce, w którym do dzisiaj odbywają się spektakle dramatów antycznych oraz świątynię Asklepiosa, poświęconą patronowi lekarzy i uzdrowicieli. Przejazd i zakwaterowanie w hotelu nad morzem (Tolo, Loutraki lub Korynt).

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd do Nafplion i zwiedzanie - Stare Miasto z tureckimi meczetami, dla chętnych wspinaczka po 899 wyciosanych w kamieniu stopniach do fortecy Palamidi. Przejazd do Olimpii, miejsca najważniejszych igrzysk antycznej Grecji i zwiedzanie zachowanych fragmentów niemal dwustumetrowego stadionu oraz słynnego Altisu ze świątynią Zeusa. Następnie wizyta w Muz. Archeologicznym. Dla chętnych wizyta w lokalnej winiarni z degustacją win (dodatkowo płatne).Wieczorem przejazd do Delf i zakwaterowanie w hotelu.

Dzień 7

Po śniadaniu zwiedzanie Delf. Wyrocznia delficka była miejscem pielgrzymek antycznych Greków poszukujących boskich porad w sprawach polityki, wojny czy też miłości. Zwiedzimy trzy najciekawsze części antycznej wyroczni: Święty Okręg, czyli Świątynia Apollina, w której urzędowały Pytie, czyli antyczne wróżki, Skarbiec Ateńczyków, wspaniały teatr, który mógł pomieścić 5 tys. widzów, "święte" Źródło Kastalskie oraz Marmarię, czyli sanktuarium Ateny. Zwiedzanie Muz. Archeologicznego, następnie przejazd w kierunku Salonik. Zakwaterowanie w hotelu na Riwierze Olimpijskiej lub w okolicach Salonik.

Dzień 8

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu, krótkie zwiedzanie Salonik, między innymi Odos Egnatia, głównej ulicy miasta, przy której przeplatają się zabytki rzymskie, greckie, bizantyjskie i tureckie, kościół Panagia Chalkeon, ruiny rzymskiej agory, Łuk Galeriusza, Rzymska Rotunda, Agia Sophia - wzorowana na słynnej bazylice z Konstantynopola oraz Biała Wieża. Następnie przejazd do Serbii. Wieczorem przyjazd na nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu przejazd do Belgradu i zwiedzanie miasta, w programie między innymi stare miasto ze śladami architektury tureckiej, potężna, zbudowana przez Turków Osmańskich twierdza Kalemegdan z przepięknym widokiem na Sawę i Dunaj, cerkiew św. Petki z "cudownym źródełkiem", bazylika Sveti Sava oraz wieża zegarowa. Po zwiedzaniu proponujemy wycieczkę fakultatywną- rejs Dunaj - Sawa. Po południu wyjazd w kierunku Polski. Podczas przejazdu możliwość fakultatywnego zobaczenia Budapesztu nocą. W programie m.in. Plac Bohaterów, Parlament, mosty nad Dunajem , kompleks budynków pałacowych i Baszty Rybackie na Wzgórzu  Zamkowym,Góra Gellerta z budapesztańską Statuą Wolności.Przejazd przez Węgry i Słowację. Po drodze planowane są krótkie postoje.

Dzień 10

Przyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. (Katowice ok. 13.00)

(Realizacja programu obejmuje przejazd ok. 4400 km).

Uwagi do programu

- Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

-Pilot nie oprowadza po obiektach muzealnych.- Realizacja tej wycieczki może odbywać się na podstawie dowodu osobistego lub paszportu (dokumenty powinny być ważne min. 3 m-ce od daty powrotu)!

Świadczenia

Cena podstawowa obejmuje:

- przejazd komfortowym autokarem (wc, klimatyzacja, bar, video),

- zakwaterowanie w hotelach w Grecji (6 rozpoczętych dób hotelowych), śniadania (7), a za dopłatą kolacje w Grecji (5 obiadokolacji, bez kolacji w dniu wieczoru greckiego),

- 1 nocleg na terenie Serbii ze śniadaniem,

- program turystyczny j.w.,

- opiekę pilota oraz ubezpieczenie TU Europa (NNW, KL, CP, Assistance i bagaż).

Cena podstawowa nie obejmuje: kosztów biletów wstępu i lokalnych przewodników, kosztów wieczoru greckiego w Atenach, Tour Guide System (system bezprzewodowego oprowadzania grup) oraz innych wydatków osobistych. Orientacyjny koszt uczestnictwa w programie (łącznie z systemem Tour Guide) - ok.185 EUR/os, wieczoru greckiego ok.35 EUR/os, wycieczki fakultatywnej Dunaj - Sawa - ok.12 EUR/os, Budapeszt nocą (fakultatywnie ok.10 EUR/os). Studenci proszeni są o zabranie polskich legitymacji. Orientacyjna cena jednego obiadu - ok.10 EUR/os (podczas objazdu będą organizowane przerwy na lunch).

Antyczna Przygoda/ Grecja/ Wycieczka objazdowa
Antyczna Przygoda/ Grecja/ Wycieczka objazdowa
Antyczna Przygoda/ Grecja/ Wycieczka objazdowa
Antyczna Przygoda/ Grecja/ Wycieczka objazdowa
Antyczna Przygoda/ Grecja/ Wycieczka objazdowa
Antyczna Przygoda/ Grecja/ Wycieczka objazdowa
Wyróżnione firmy
Partnerzy
© 2009- Jaroslawiak.pl
realizacja i CMS: omnia.pl