Specjalne

Sprzedam pięknie położoną, przestrzenną działkę rolno budowlaną o...

Cena: 10 tys/ar budowlany

Szukamy osoby na staż stanowisko sprzedawca w sklepie monopolowym

Cena: 2150

Do sprzedania dom w miejscowości Wietlin k. Jarosławia o powierzchni ok...

Cena: 250000
Newsletter

Najnowsze ogłoszenia i firmy - za darmo wprost na Twojego maila

 »  »  » 

Macedonia -Albania - Grecja / Wycieczka objazdowa

Firmowe
  |  numer: 71247
Ogłoszenie zakończone

Termin: 21.06.2018 - 28.06.2018 (8 dni / 7 nocy )

Wylot z Katowic

Śniadania i obiadokolacje

Ramowy program imprezy

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Pyrzowicach z przedstawicielem biura, odprawa bagażowo-biletowa, wylot do Macedonii, spotkanie na lotnisku z rezydentem, transfer do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja.

Dzień  2

Śniadanie, przejazd do Ochrydu spotkanie z lokalnym przewodnikiem, zwiedzanie miasta światła uważanego za najpiękniejsze miasto Macedonii i jedno z piękniejszych na całym Półwyspie Bałkańskim, wpisanego na listę UNESCO, określane mianem "słowiańskiej Jerozolimy". W programie Katedra św Zofii (najstarsza katedra w Macedonii), twierdza cara Samuela z przełomu X-XI w., skąd roztacza się niesamowity widok na miasto i jezioro, antyczny teatr, pracownia-muzeum, w której od wieków produkowany jest papier czerpany. "Pozdrowienia z Ochrydu" - to piękny widok cerkiewki św. Jovana, usytuowanej na wysokim klifie ponad wodami jeziora, przepłynięcie do portu małymi łódkami caneo, czas wolny w mieście. Powrót do hotelu, plażowanie, czas na relaks, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3

Śniadanie, wycieczka do Albanii - państwa "orłów", przejazd do Tirany, stolicy i jednocześnie największego miasta w Albanii. w programie Plac Skanderbega (największego bohatera narodowego Albanii), XVIII-wieczny meczet Ethnem Beya, który jest jednym z najcenniejszych zabytków miasta, wpisany na listę religijnych zabytków kultury Albanii. Ponadto zobaczymy Piramidę (kiedyś mauzoleum Hodży), Pałac Prezydencki i Kongresowy, Muzeum Historii Narodowej. Przejazd do Kruje, miasta malowniczo położonego na wzgórzu, tu urodził się bohater narodowy Albańczyków - Skanderbeg. W Kruje zobaczymy: muzeum etnograficzne mieszczące się w zabytkowym domostwie zamożnej rodziny, znajdującym się w obrębie twierdzy i Zamek Skanderbega. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4

Śniadanie, wycieczka rejs statkiem do Zatoki Kości - przyjemny, relaksacyjny rejs statkiem do Klasztoru św. Nauma przy dźwiękach macedońskiej muzyki, wśród pięknych widoków na riwierę i góry, dostarczy niesamowitych przeżyć. Wizyta w cerkwi św Nauma i w wiosce Ostrovo - degustacja lokalnych specjałów, przepłyniecie małymi łódeczkami do źrodeł czarnego Drinu, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, przejazd do Grecji - zwiedzamy Meteory, bez wątpienia jest to jedna z największych atrakcji turystycznych Grecji. Na szczytach skał umiejscowiony jest zespół prawosławnych klasztorów (monastyrów), miejsce ascezy i modlitwy. Powrót do hotelu w Macedonii, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, wycieczka do stolicy - Skopje, największego miasto Macedonii, centrum politycznego, ekonomicznego, kulturalnego i akademickiego kraju. Tu w 1910 r. urodziła się Matka Teresa z Kalkuty. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7

Śniadanie, cały dzień na relaks i plażowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, wykwaterowanie, przejazd na lotnisko, odprawa biletowo-bagażowa, wylot do Pyrzowic. Zakończenie wycieczki.

Cena obejmuje

• przelot samolotem czarterowym z Pyrzowic do Ochrydy w Macedonii

• opłaty bagażowe (20 kg główny, 5 kg podręczny), opłaty lotniskowe

• Transfer lotnisko-hotel-lotnisko

• zakwaterowanie 7 noclegów w Macedonii nad Jeziorem Ochrydzkim - hotel**** pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami

• wyżywienie 7 śniadań i 7 obiadokolacji w formie bufetu, do obiadokolacji do wyboru lampka wody, soku lub wina

• opieka rezydenta (przeloty odbywają się bez opieki pilota)

• realizacja programu wycieczek zgodnie z ofertą, Meteory w Grecji, Albania (Tirana i Kruje), w Macedonii - Ochryd, Zatoka Kości i Skopje (bez kosztów lokalnego przewodnika, biletów i kosztów związanych z realizacja programu)

• ubezpieczenie KL 10 000 EUR i NNW 15 000 PLN (SIGNAL IDUNA)

• podatek VAT

Cena nie obejmuje

• świadczeń nie wymienionych w ofercie

• biletów wstępu do zwiedzanych obiektów

• kosztów związanych z realizacją programu

• kosztów przewodników lokalnych

• taksy klimatycznej (łącznie 80 EUR)

• ubezpieczenia od następstw chorób przewlekłych - możliwość dopłaty do takiego ubezpieczenia w biurze (90 PLN)

• składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Partnerzy
© 2009- Jaroslawiak.pl
realizacja i CMS: omnia.pl