Specjalne

WOLNY TERMIN W SIERPNIU ! Wynajmę Ford Transit Custom 2.0 TDCI LONG 9...

Cena: od 180

Witam Oferuje usługę piaskowania' elementów stalowych,części oraz podzespołów samochodowych ,elementów...

Para szuka domu do wynajecia w Jaroslawiu lub bliskiej okolicy Minimum 3...

Cena: 1
Newsletter

Najnowsze ogłoszenia i firmy - za darmo wprost na Twojego maila

 »  »  » 

Praga Comfort

Firmowe
  |  numer: 71482
Ogłoszenie zakończone

Termin: 31.05.2018 - 03.06.2018 (4 dni / 3 nocy )

Wyjazd z Rzeszowa

Śniadania (możliwość dokupienia obiadokolacji)

Program

DZIEŃ 1

Wyjazd z Polski wg. rozkładu jazdy. Przejazd przez Czechy. Przyjazd do PRAGI, spacer po Wyszehradzie - wzgórza, na którym znajdowała się pierwsza siedziba Przemyślidów. Zobaczymy m.in.: Katedrę św. Piotra i Pawła, Łaźnie Libuszy, Rotundę św. Marcina oraz Slavin - cmentarz, na którym pochowani są wybitni ludzie mający ogromny wkład w historię Czech. Następnie udamy się na Nowe Miasto ufundowane przez Karola IV jako osobne miasto handlowe, w którym po dzień dzisiejszy zachował się oryginalny układ ulic. W trakcie spaceru będziemy mieli możliwość zobaczenia: Klasztor Emaus, główny plac Nowego Miasta - Plac Karola (przy którym znajdują się m.in. Dom Fausta, Budynek Jezuickich akademików, kościół p.w. św. Ignacego z Loyoly, Nowomiejski Ratusz, w którym miejsce miała pierwsza defenestracja praska), Kościół p.w. św. Metodego i Cyryla, Tańczący dom - przykład nowoczesnej zabudowy, neorenesansowy Teatr Narodowy uznawany za symbol ruchu odrodzenia narodowego. Przejazd do hotelu w okolicy Pragi, zakwaterowanie, czas wolny.

DZIEŃ 2

Śniadanie, dalsze odkrywanie Pragi rozpoczniemy od najstarszego klasztoru w Republice Czeskiej - klasztoru na Strachovie, słynącego z bogatych zbiorów bibliotecznych. Spacer po dzielnicy Hradczany rozpoczniemy od Placu Loretańskiego, gdzie zobaczymy barokową kopię domku Loretańskiego, w którym wg. legendy zasnęła Matka Boża, czyli tzw. "Santa Casa" przeniesionego przez anioły w celu ochrony przed Turkami. Kolejnym punktem spaceru będzie bogata zabudowa pałacowa: m.in. pałace Szwarzenbergów, Toskański, Arcybiskupi, Czerniński. Zmiana warty przed zamkiem, spacer po terenie Hradu - największego kompleksu zamkowego w Czechach, w trakcie którego zobaczymy katedrę św. Wita, bazylikę św. Jerzego, kaplicę wszystkich świętych, stary i nowy Pałac Królewski. Dla chętnych możliwość wejścia na Złotą Uliczkę oraz zwiedzenia wnętrz pałacowych. Przejście na Małą Strane, spacer: Pałac Wallensteina, Rynek Małostrański z barokową świątynią pod wezwaniem św. Mikołaja, droga królewska, Most Karola z barokowymi pomnikami świętych, wyspa Kampa. Przejazd na fontanny Krizikove na spektakl światło-woda-dźwięk. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 3

Śniadanie, przejazd na dalszy spacer: dzielnica żydowska Josefov, w której zobaczymy zabytki kultury żydowskiej: Synagoga Hiszpańska, synagoga Wysoka, synagoga Pinkasa, Ratusz Żydowski. Przejście na Stare Miasto na główny rynek - Rynek Nowomiejski, na którym znajduje się pomnik Jana Husa oraz jeden z najsłynniejszych zabytków Praskich - ratusz staromiejski z zegarem Orloy. Kontynuacja spaceru po starym mieście: Kościół Marii Panny przed Tynem, ulica Celetna, Brama Prochowa, secesyjny dom miejski, Karolineum - najstarszy uniwersytet w tej części Europy ufundowany przez Karola IV, Plac Wacława z monumentalnym budynkiem Muzeum. 

Wyjazd powrotny z Czech w godzinach wieczornych, przyjazd do Polski w godzinach porannych dnia 4. Powroty do miast realizowanych antenkami w godzinach porannych / południowych dnia 4.

Ważne informacje

1. Do poruszania się po krajach należących do strefy Schengen potrzebny jest dokument podróży - dowód osobisty lub paszport. Prosimy pamiętać o paszporcie dla dzieci.

2. Program jest ramowy i może ulec zmianie w zależności od warunków pogodowych oraz innych czynników niezależnych od biura. Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

3. Wycieczka realizowana w systemie TOUR GUIDE. Obowiązkowa opłata za wypożyczenie sprzętu 20 zł.

Cena zawiera:

- Przejazd autokarem / wc, cafe bar, video, klimatyzacja / lub busem /klimatyzacja/;
- Program turystyczny;
- 2 noclegi w hotelu ***/**** w okolicy Pragi;
- 2 śniadania;
- Opiekę pilota-przewodnika;
- Ubezpieczenie NNW + KL;
- Turystyczny fundusz gwarancyjny;
- VAT
- Gwarancję niezmienności ceny

Abdar comfort

- Darmowy poczęstunek, kawa lub herbata i butelka wody w trakcie przejazdu do Czech;
- Prasa na pokładzie autokaru;
- Degustacje regionalnych produktów w trakcie wycieczki;

Dodatkowe opcje

- Dopłata do pokoju 1-osobowego - 100 zł
- Dopłata do 2 obiadokolacji (kuchnia regionalna lub wegetariańska) - 90 zł
- Dopłata do 2 obiadokolacji - menu dziecięce - 50 zł
- Dodatkowo płatne napoje do obiadokolacji
- Przednocleg w Krakowie - pokój 1os - 120 zł, pokój 2os - 140 zł, pokój 3os - 200 zł

Partnerzy
© 2009- Jaroslawiak.pl
realizacja i CMS: omnia.pl