Specjalne

oferujemy oprawę muzyczną wszelkich imprez.

Cena: do negocjacji

Sprzedam działkę budowlaną w miejscowości Mokra o pow. 10 ar. Działka...

Cena: 4500 zł ar

Sprzedam działkę w Widnej Górze przy ul. Pańskiej o powierzchni 68 ar w całości lub w części. Cena do...

Newsletter

Najnowsze ogłoszenia i firmy - za darmo wprost na Twojego maila

Punkty Karne

Firmowe
  |  numer: 44225
Ogłoszenie zakończone
Punkty Karne

Kierowco skorzystaj z okazji i zrób kurs redukujący liczbę punktów karnych!

Szkolenie przeznaczone jest dla kierowców posiadających ponad rok prawo jazdy, którzy naruszają przepisy ruchu drogowego i zgromadzili nie więcej niż 24 punkty karne. Jeżeli kierowca otrzyma 25 punktów i więcej, to czeka go skierowanie na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji - czyli ponowny egzamin państwowy na prawo jazdy (teoretyczny i praktyczny), przeprowadzany w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego oraz badanie psychologiczne przeprowadzane w celu orzeczenia istnienia lub braku przeciwwskazań psychologicznych do kierowania pojazdem (art. 124 ust. 1 pkt 3b - Dz.U. z 2001 roku Nr 129, poz. 1444).

Kodeks Drogowy nakłada na policję obowiązek prowadzenia ewidencji kierowców naruszających przepisy ruchu drogowego, przy czym określonemu naruszeniu przypisuje się odpowiednią liczbę punktów w skali od 1 do 10 (np. spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego - 6 punktów karnych, nie udzielenie pomocy ofiarom wypadku - 10 pkt, nieprawidłowe zachowanie się wobec pieszych - od 5 do 10 pkt). Otrzymane i zaewidencjonowane punkty karne usuwane są po upływie roku od dnia naruszenia.

Kierowca naruszający przepisy ruchu drogowego, a więc taki który otrzymał punkty karne, może na własny koszt uczestniczyć w szkoleniu, którego odbycie spowoduje zmniejszenie liczby punktów karnych o sześć.

 Szkolenie "Punkty karne" polega na jednorazowym spotkaniu z policjantem i psychologiem. Odbywa się w formie prelekcji, pogadanki przy wykorzystaniu środków audio-wizualnych. Po ukończeniu szkolenia otrzymuje się zaświadczenie wydane przez Dyrektora WORD, na podstawie którego właściwy Komendant Wojewódzki Policji prowadzący ewidencję punktów karnych zmniejsza liczbę punktów karnych o sześć.

Zapisu na szkolenie mozna dokonać :

drogą elektroniczna na adres: magda@wordprzemysl.pl

pod adresem : WORD Przemyśl ul. Topolowa 7, 37-700 Przemyśl pokój 32

pod nr telefonu (16) 675 06 58 wew. 27

Partnerzy
© 2009- Jaroslawiak.pl
realizacja i CMS: omnia.pl