Specjalne

Mieszkanie nowe, umeblowane/wykończone w doskonalej lokalizacji blisko parku

Cena: 289000

Trampoliny Ogrodowe Wystawa trampolin w miejscowości Mirocin kPrzeworska [Podkarpacie] (przed przyjazdem prosimy o...

Newsletter

Najnowsze ogłoszenia i firmy - za darmo wprost na Twojego maila

 »  »  » 

Włoska degustacja/ Wycieczka objazdowa

Firmowe
  |  numer: 82486
Ogłoszenie zakończone

Termin: 27.03.2019 - 31.03.2019 (5 dni / 4 noce)

Wyjazd z Rzeszowa

Śniadania i obiadokolacje

Touroperator: Funclub

Trasa

POLSKA - PADWA - SIRMIONE - JEZIORO GARDA - VALPOLICELLA - WERONA - WENECJA

Program ramowy

1 dzień (środa)

Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych według rozkładu.

2 dzień (czwartek)

Około południa przyjazd na zwiedzanie Padwy, urokliwego miasta uniwersyteckiego, które przez około 600 lat, wykształciło niezliczone włoskie umysły. Dante, Petrarka i Galileusz to tylko trzy nazwiska spośród 40 000 poprzedników studentów, którzy dziś ożywiają to niewielkie miasteczko. W Padwie odnajdziemy dobrze zachowaną architekturę średniowieczną i renesansową, zarówno świecką jak i kościelną. Jako ciekawostkę można dodać, że w Padwie wynaleziono popularny we Włoszech alkohol Aperol. W programie zwiedzania: wizyta w bazylice św. Antoniego, spacer po historycznym centrum i Piazza delle Erbe. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

3 dzień (piątek)

Po śniadaniu przejazd do Sirmione, przepięknie położonego miasteczka nad słynnym jeziorem Garda. Spacer po tej pięknej miejscowości. Następnie udamy się do regionu Valpolicella, który słynie z produkcji czerwonych win. Tu właśnie powstaje jedno z najbardziej cenionych i cieszących się ogromną popularnością win - Amarone. Już 2 tys. lat temu winiarze w Veneto zauważyli, że wino uzyskiwane z miejscowych szczepów jest bardzo lekkie i mało trwałe. Wpadli na pomysł, żeby swoje winogrona podsuszać i w ten sposób skoncentrować w nich cukier, a co za tym idzie osiągnąć wyższą zawartość alkoholu. Po winobraniu całe kiście układane są w specjalnych pomieszczeniach (fruttaio) – przewiewnych suszarniach znajdujących się na poddaszach winiarni. Ten proces powolnego suszenia winogron na rodzynki nazywa się appassimento i według przepisów apelacji musi trwać co najmniej do 1 grudnia. Podczas degustacji będziemy mieli okazję spróbować najpopularniejszych produktów winiarskich z Valpolicelli. W dalszej części dnia udamy się na zwiedzanie Werony, która swoją popularność zdobyła dzięki roli w sztuce angielskiego dramaturga Williama Shakespeare'a – Romeo i Julia. Dom Julii, a w szczególności jej balkon, to jeden z najbardziej znanych zabytków we Włoszech. W starożytnym amfiteatrze – który jest starszy niż rzymskie Koloseum – odbywa się słynny na cały świat festiwal operowy. W okresie letnim organizuje się tu także mnóstwo koncertów i przedstawień teatralnych. W trakcie zwiedzania miasta planowany jest spacer od rzymskiego amfiteatru Arena przez Piazza dei Signori do Casa Capuletti. Czas wolny. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

4 dzień (sobota)

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do miasta położonego na ponad 100 wyspach, posiadającego 170 kanałów liczących łącznie 100 kilometrów, oraz ponad 400 mostów, mostków i kładek. Miasta, które odkryło dla nas kawę, wydało Marco Polo i Antonio Vivaldiego, gdzie swoich podbojów dokonywał Giacomo Casanova. Zwiedzanie Wenecji rozpoczniemy od rejsu vaporetto (tramwaj/taksówka wodna). Słynnymi kanałami weneckimi dostaniemy się na plac św. Marka, skąd rozpoczniemy spacer wzdłuż Kanału le Grande obok Pałacu Dożów przez Most Westchnień i Most Rialto. Czas wolny, po którym wrócimy do autokaru i udamy się w drogę powrotną do Polski.

5 dzień (niedziela)

Przyjazd na miejsce w godzinach porannych następnego dnia.

Zakwaterowanie

W trakcie zwiedzania zakwaterowanie w hotelu */** w okolicach Padwy lub Werony

W cenie

- zakwaterowanie w pokojach 2, 3 osobowych,

- 2 noclegi w hotelach */** ,

- 2 śniadania,

- zwiedzanie wg. programu

- transport autokarem PLATINUM,

- opieka pilota.

Dodatkowo płatne obowiązkowo

- Ubezpieczenie KL, NW: 30 PLN/os.,

- dopłata do 2 obiadokolacji: 20 EUR/os.,

- bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, oplaty loklane, wjazdy do miast oraz miejscowi przewodnicy 50 EUR/os. (kwota nie podlega rozliczeniu).

- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

Dodatkowo płatne opcjonalnie

- Kup Sobie Spokój: 40 PLN/os., daje możliwość bezkosztowej rezygnacji z imprezy do 21 dni przed jej rozpoczęciem oraz chroni przed dopłatami kursowymi oraz dopłatami paliwowymi. W przypadku rezygnacji z imprezy, opłata za usługę “Kup sobie spokój" nie podlega zwrotowi,

- ubezpieczenia KR: 3-4% od wartości imprezy.

- ubezpieczenia od chorób przewlekłych: 50 PLN/os.

- rezerwacja miejsc w autokarze: 30 PLN/os.

Wyżywienie

W cenie 2 śniadania kontynentalne wzmocnione. Dodatkowo płatne obowiązkowo obiadokolacje serwowane w hotelu.

Partnerzy
© 2009- Jaroslawiak.pl
realizacja i CMS: omnia.pl