Specjalne

Dom piętrowy w bardzo dobrej i spokojnej dzielnicy Jarosławia. Posiada 5...

Cena: 395000 zł

Trampoliny Ogrodowe Wystawa trampolin w miejscowości Mirocin kPrzeworska [Podkarpacie] (przed przyjazdem prosimy o...

Newsletter

Najnowsze ogłoszenia i firmy - za darmo wprost na Twojego maila

 »  »  » 

Wycieczka do Wilna + Kaziuki Express

Firmowe
  |  numer: 81113
Ogłoszenie zakończone

Termin: 01.03.2019 - 03.03.2019 (3 dni / 1 noc)

Wyjazd z Rzeszowa

Bez wyżywienia

Touroperator: Index Polska

Wilno to dziś prawdziwa metropolia ze wspaniałymi zabytkami, Sanktuarium Matki Boskiej Ostrobramskiej, imponującym zabytkowym kompleksem uniwersytetu, uroczymi zaułkami, malowniczą Wilią - należące bez wątpienia do najpiękniejszych miast świata.

Wileński Jarmark Kaziukowy

Tradycja Kaziuków Wileńskich (wilniuków) sięga ponad 400 lat i rozpoczyna się od 1604 r. od kanonizacji Księcia Kazimierza Jagiellończyka na świętego i patrona Litwy. To na cześć Wielkiego Księcia Litewskiego weekend przed imieninami Kazimierza odbywa się największe wydarzenie na Litwie gromadzące wszystkich rzemieślników do grodu nad rzeką Wiliją stolicy Litwy Wilna. Kiermasz trwa nieustannie od samego początku oprócz okresu panowania komunistycznej władzy. W czasach współczesnych jarmark urósł do takich rozmiarów, że stał się wydarzeniem przyciągających nawet 500 tys. osób. Łączna długość straganów sięga nawet 17 km. W trakcie kiermaszu można dokonać zakupów dzieł wykonanych przez garncarzy, kaletników, wikliniarzy, kowali, hafciarki. Będzie można również spróbować regionalnych dań kuchni litewskiej (cepeliny, kibiny, kugelis, kołduny) wyrobów piekarzy (ciemny chleb, paluszki chlebowe w ziołach z serem), masaży (kindziuk, świńskie uszy), pszczelarzy (miody różnych rodzajów oraz nalewki), cukierników(tradycyjne w kształcie serca pierniki z życzeniami, sakotis) oraz napić się regionalnych produktów piwowarów. Nie zabraknie również najważniejszego elementu jarmarku jakim jest Palma Wileńska. Palmy jako dzieła sztuki ułożone z różnego suszu w niepowtarzalne wzory zdobią domy,urzędy a nawet dotarły do Watykanu specjalnie wite dla Papieża Franciszka. Najwyższa palma według księgi Guinnessa liczy 6,4m. Czas wicia jednej palmy to nawet 2 tygodnie.

Ramowy program imprezy

1 dzień

Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd w kierunku Litwy.

2 dzień

Przyjazd w godzinach porannych do WILNA. Spacer rozpoczniemy od kościoła św. Piotra i Pawła - "perły baroku" - gdzie wewnątrz znajduje się ponad 2000 niepowtarzających się figur, rzeźb i płaskorzeźb. Góra Trzech Krzyży - miejsce, skąd rozpościera się panorama Starego Miasta, Pałac Prezydencki i były plac Napoleona, gdzie odbył się sąd filomatów, Katedra wileńska św. Stanisława z najpiękniejszą kaplicą św. Kazimierza-patrona, gdzie są przechowywane relikwie św. Kazimierza, Klasztor OO. Bazylianów, "Cela Konrada" - gdzie był więziony A. Mickiewicz wraz z innymi filomatami, Uniwersytet Wileński, gdzie studiował A. Mickiewicz, kościół św. Jana, Muzeum A. Mickiewicza. Czas wolny na udział w Kaziukach. Wyjazd w drogę powrotną.

3 dzień

Przyjazd do poszczególnych miast zbiórek w godzinach porannych/przedpołudniowych.

Cena zawiera

- Ubezpieczenie KL 10000 EUR, KR 6000 EUR, NNW 7000 zł, Bagaż 800 zł (TU Signal Iduna)

- Przejazd autokarem (barek, wc, klimatyzacja, TV)

- Opiekę pilota

Dopłata obligatoryjna

10 EUR/os. płatna u pilota (opłata za zwiedzanie miasta oraz opłaty lokalne i administracyjne)

Dopłaty fakultatywne

Ewentualne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów.

Partnerzy
© 2009- Jaroslawiak.pl
realizacja i CMS: omnia.pl